Dar Pus Sanfor Makinesi - BEGZO MAKİNA

BEGZO Makina
BEGZO Makina
İçeriğe git

Dar Pus Kumaş ve Atkı Üreticileri İçin Tüp Kumaş Dar Pus SanforTüp Kumaş Dar Pus Sanfor

Dar Pus Tüp Kumaş Sanfor Makinesi
  
  
Tüp Kumaş Dar Pus Sanfor Makinesi
    150 mm ile 500 mm arasında pamuk, viskon ve polyester gibi her türlü iplikten örülmüş tüp kumaş sanfor makinesidir. Dar enli kumaşlar için tasarlandığından dar enli kumaşlarda maksimum verim sağlanır. Geniş enli makinalarda dar en çalışmak hem enerji kaybı hemde makina keçelerinin orantısız deformasyonuna sebep olur.  
    Kullanım açısından iki versiyon olarak üretimi vardır. Standart konfigürasyon ve full elektronik kontrollü. Elektonik kontollü makine reçete sistemi ile çalışır. Tespit edilen değerler hafızaya kaydedilir ve istendiği zaman bu reçete çağrılabilir. Bütün ayarlar elektronik olup keçe baskı, teflon baskı, kalıp eni sıcaklık ayarı gibi bütün ayarlar otomatik olarak hafızadaki deperlere gelir. Ayrıca her iki versiyonunda fabrika dışında bir atölyede elektrik ve su hariç hiç bir şeye ihtiyaç duymadan çalışma kabiliyetine sahip opsiyonları vardır.
Begzo iç giyim için sanfor

ATKI ÜRETİM HATTI HAKKINDAATKI ÜRETİM HATTI HAKKINDAATKI ÜRETİM HATTI HAKKINDA

  
DAR PUS ÖRME KUMAŞTAN ATKI VE DİĞER DAR ENLİ MAMÜL ÜRETİMİ YAPAN KONFEKSİYONLAR VE BASKI ATÖLYELERİ İÇİN TASARLANMIŞ TERBİYE HATTI
TÜP KUMAŞ DAR PUS SANFOR VE FİKSE
  
   Son zamanlarda tüp örme kumaştan ve dar dokuma kumaştan taraftar atkıları veya daimi kullanım için atkı üretimi revaçtadır. Çeşitli formatlarda örülmüş/dokunmuş polyester kumaştan üretilen bu ürünler genellikle yaş işleme tabi tutulmadan direk ham kumaştan yapılırlar. Kumaş 150 mm ile 200 mm civarında dar bir ene sahip olduğu için normal şartlarda herhangi bir boyahanede ıslak ve kuru işlemden geçirme şansı olmuyor. Boya ve terbiye işletmelerinde makinalar genellikle 300 mm ve yukarısı için tasarlanmışlardır. Kasar için bile bu ölçülerdeki bir kumaş yıkama veya boyama makinesinde işlem görmesi problem teşkil eder.  

    Hal böyle olunca işlem görmemiş kumaş örme/dokuma makinesinden sonraki kırışıklık ve kırıklar sorun teşkil etmekte, fikse edilmemiş kumaşta transfer baskı esnasında haliyle çekme olmakta bu da üretimi bazen imkânsız kılmaktadır. Bir şekilde üretilen mamul de kaliteden yoksun olmaktadır.  
 Transfer baskı presinde baskıdan önce çekmezliği sağlamak için baskı materyali olmadan işlemden geçirilmesi bir nebze çözüm olsa da ütülenmediği için kumaş düzgünlüğü sağlanamamakta ve hızlı bir üretim yapılamamaktadır.

  Begzo olarak özellikle atkı üreticileri için geliştirdiğimiz baskıya hazırlık hattı; dar pus buharlı fikse, dar pus sanfor ve sanfor sonrası süblime baskı için otomatik kesim veya dijital baskı için bütünleştirilmiş çıkıştan oluşur. Bu hattın çalışması için fabrika şartlarına ve “buhar kazanı, kompresör gibi” yardımcı donanımlara ihtiyaç yoktur. Sisteme su ve elektrik bağlanması yeterli olup tak çalıştır olarak tasarlanmıştır. Harcadığı her watt elektriğin karşılığının hakkıyla alınan bu sistemde enerji tasarrufu maksimumdur.   
SK 500 Tube fabric compactor
  
  Tişört, iç çamaşırı vb. üretim yapan bazı firmalar da çekmezliğin kendi kontrollerinde olmasını, dolayısıyla sanforlama işlemini kendilerinin yapmasını isterler. Ancak buhar, hava gibi sistemleri olmayan atölye ve imalathanelerde normalde sanfor makinesi çalıştırma imkânı yoktur.

    BEGZO “ALL IN ONE COMPACTOR” serisiyle bu imkân sağlanmış olup normal boyahanede çalışan bir makineden farksızdır. Tek fark bu seri sanforun fabrika şartlarına ihtiyaç duymamasıdır.  Elektrik ve su haricinde bir bağlantıya ihtiyaç yoktur. Kumaş boya ve terbiye işletmelerinde profesyonel operatörler sayesinde kumaş çeşidine göre makine ayarları kolaylıkla yapılabilmektedir.

    Ancak atölye şartlarında bu imkân her zaman olmayabiliyor. Buna çözüm olarak bütün ayarların elektronik kontrolle gerçekleştirilen ve uygun ayarların reçete olarak hafızada tutulan sürüm geliştirilmiştir. Esasında bu sanfor serisi hafta sonları ve tatil günleri işletmelerde biriken kumaşları “işletmenin çalışmasına ihtiyaç olmadan” sanforlamak için çok kullanışlıdır. Fabrikanın normal çalıştığı zamanlarda bir tuşla ihtiyaçlarını işletmeden temin eder.
sk 500 rolik
Her Hakkı Mahfuzdur  |   ® 2019 BEGZO İTM
BEGZO İST. TİCARET MÜMESSİLLİK MAK. İML. LTD. ŞTİ.
İkitelli Org.San.Bölg. Biksan San.Sit. A2 Blok Kat.3 No.55 (L Kapısı)
Başakşehir - İSTANBUL
Tel: 0212 486 00 89 - info@begzo.com
İçeriğe dön